Kategorie
Samorozwój Wyróżnione

Poszukaj rzeczy, które dają ci radość

Mało kto teraz żyje pełnią życia.

Staliśmy się niewolnikami życia wg innych, z daleka od natury, własnych potrzeb i wartości. Większość osób jest niepewna wszystkiego. Większość osób nie wie co to życie. Wiele osób nie dosięgnęło biedy, ani nie spróbowało spartańskiego życia, czy uproszczonego do podstawowych potrzeb. Wielu nie wystarcza dziesięć palców, by zliczyć ile dóbr świata nowoczesnego potrzebują do szczęścia. Toniemy w rozbujanym morzu cywilizacyjnym, a w nim z nami natura. I powierzchowność jest kamieniem, który ciągnie nas na dno. Żyjemy zbyt szybko, pilnując swojego nosa, nieczuli na to co dzieje się dookoła z Ziemią. Umrzemy z głodu zanim zaczniemy go odczuwać. Cześć z nas już jest martwa. Lub żyje zMARTWIeniami. Co wolisz? pozostawić swoje obawy, zmartwienia? Równie dobrze rozważyć możliwość spędzenia całego swojego życia tak jak chcą tego inni?

Zrób inwentarz swoich żalów, których nie da się naprawić i zmartwień, na które nie ma odpowiedzi. Spójrz na nie i pomyśl: Co mogę z tym wszystkim zrobić? Jeżeli nic – to zwyczajnie pozostaw rzeczy takimi, jakie są. Jeśli uważasz, że zdrowym wyjściem jest przeprowadzenie jakiegoś rozwiązania, zrób to.

Proste:)

Istnieją rzeczy, które są cięższe niż zmartwienia i niepewności. Jest trauma, cierpienie, strata i choroba. Dużo trudniej jest pozbyć się ich z twojej głowy, ale możesz wziąć je w swoje ręce i trzymać je tam, nie tracąc przy tym życia. Skorzystaj za to z nauki, które dzięki nim zdobyłeś, lub wciąż zdobywasz, a lekcje te pomogą ci brnąć naprzód i stać się nawet lepszym, niż poprzednio.

Wybierz jak żyć, będąc w zgodzie ze swoimi wartościami, nawet jeśli czasem nie są one w zgodzie z wartościami innych.

Teraz jest dobry moment żeby odzyskać magię, którą straciliśmy ostatnimi latami. Bądźmy intuicyjni. Kontemplujmy naturę. Uśmiechajmy się. Róbmy wszystko co robiliśmy niegdyś, bez mentalnych przeszkód.

Pamiętaj, że to co robisz jest ważniejsze od tego co myślisz!

Jeśli jesteś zdenerwowany, smutny, zagubiony , nie unikaj tych emocji, są one częścią ciebie. Zabierasz je ze sobą, gdziekolwiek idziesz, ale nie są one przyciskiem, który cię kontroluje. 

Jesteś tym kim jesteś. Nasze emocje nie są tym, co nas wyróżnia, ale jest tym to, co z nimi robimy, świadomie lub nieświadomie.
Zaakceptuj  wyzwanie żeby żyć, chociaż nie czujesz się na to przygotowany. Życie byłoby nudne, gdybyś wiedział/a co się wydarzy jutro:)

Poszukaj rzeczy, które dają ci radość <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *