O mnie

Nazywam się Karolina Kocięda. Jestem dyplomowanym dietetykiem klinicznym, specjalizującym się w chorobach autoimmunologicznych, takich jak Hashimoto czy cukrzyca typu 1 (również sama je posiadam). Obecnie studiuję Zielarstwo, a moją pasją jest psychosomatyka oraz medycyna chińska. Razem z moim mężem, Robertem, dwa lata temu rzuciliśmy nasze życia w miastach i przeprowadziliśmy się na podkarpacką wieś (właściwie to za wieś). Mieszkamy przy lesie, mamy 2ha pól, a za nimi pierwszych sąsiadów. Relacje z naszego życia możecie podglądać na moim instagramie @karolakocieda.

Z racji dużej potrzeby wyrażania mojej artystycznej natury znajdziecie tu także moje ilustracje.

Wierzę, że człowiek stanowi całość – ciało, umysł, emocje.

Dla mnie nie jesteś jednostką chorobową, tylko człowiekiem, który czynnie uczestniczy codziennie w procesie ulepszania siebie. Składają się na to: zmiany nawyków żywieniowych, większa świadomość jedzeniowa, rozwój na płaszczyznach: fizycznej, jak i psychicznej, które są sprzężone ze sobą i poprawa jednej działa pozytywnie na drugą, podejście do samego siebie jak i świata, w tym działania ukierunkowane ku dobru ludzi i naszej planety.

Inwestowanie w siebie, w swoje wnętrze (a nawet wnętrza- otoczenie), poprawia jakość życia, zwiększa samoocenę i lepsze samopoczucie.

Moim celem jest pomoc ludziom, by byli zdrowsi i szczęśliwsi, żyli w harmonii z sobą i naturą, której jesteśmy częścią, a jej naturalne zasoby pomagają nam nasze zdrowie utrzymać.

Ustalam indywidualne systemy żywieniowe, które są dalekie od restrykcji. Skrajności nie przynoszą balansu w życiu. Za to stawiam na zrównoważone żywienie, obserwuje zdrowie klientów (z równoległą kontrolą lekarską), szukam przyczyn złego samopoczucia, by koniec końców pomóc osiągnąć równowagę ciała z psyche. Wierzę w dietoterapię, ale też intuicję, którą każdy z nas posiada, i to, że łącząc te dwie rzeczy, może to pomóc w odzyskaniu homeostazy organizmu.

Chcę pomóc Tobie odzyskać równowagę na wszystkich poziomach życia, co stanowi podstawę zdrowia i szczęścia.

Wiele odpowiedzi odnajdziesz w moich artykułach czy przepisach, jednak może się okazać, że nie bez powodu trafiłeś na tą stronę i nasze drogi spotkają się także w wymiarze współpracy.

Witam Cię na mojej stronie, która ma zabrać Cię w podróż moich doświadczeń i przemyśleń, niekiedy pełnych przygód, ciekawych ludzi i natury.

Lubię moje cypiskowe życie, mieszkanie w naszym starym domku drewnianym na wsi. Jednak często znajdziesz mnie też w Warszawie, czy naszych polskich górach. Współpracuje również on line, a po więcej informacji zapraszam do zakładki Współpraca. Stale przyjmuję nowych Klientów.